Praktyczne i eksperymentalne metody wyceny lasu i jego części składowych.

Termin szkolenia: 14 – 15 września 2023 r.

 Miejsce szkolenia –Ośrodek OLANDIA – Kraina Wypoczynku i Konferencji, Prusim 5, gm. Kwilcz, woj. wielkopolskie https://www.olandia.pl/

Prowadzący: dr inż. Robert Zygmunt, leśnik, rzeczoznawca majątkowy nr upr. 1703. Adiunkt w Katedrze Zarządzania Zasobami Leśnymi UR w Krakowie. Prowadzi badania naukowe i zajęcia ze studentami w Krakowie i Lublinie w zakresie urządzania lasu oraz wyceny nieruchomości leśnych i inwestycyjnych. Biegły sądowy w zakresie leśnictwa i szacowania nieruchomości od 1994r.

Ramowy program szkolenia

 14 września

 1. Wycena gruntu leśnego zmodyfikowaną metodą alokacji. 
 2. Wycena zasobów drzewnych za pomocą lokalnej taryfy wartości. 
 3. Pomiar pojedynczych drzew w terenie. Prezentacja inwentaryzacji lasu na kołowych powierzchniach próbnych. 

15 września

 1. Wycena pojedynczych drzew na gruntach rolnych i budowlanych. 
 2. Walory krajobrazowe, ochronne i rekreacyjne w wycenie terenów zieleni. 

 Forma szkolenia:  4 godziny wykładów, 6 godziny warsztatów §2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z 25.04.2018 r. w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych; Uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu w ilości 10 h, co przekłada się na 5 pkt. przeliczeniowe.

Metodyka zajęć

Szkolenie prowadzone będzie w formie wykładowej i warsztatowej

Poza zakresem merytorycznym szkolenia gwarantujemy udaną zabawę podczas wieczornej biesiady grillowej . Ponadto hotel zapewnia możliwość korzystania z oferowanych atrakcji https://www.olandia.pl/ (całoroczny basen z widokiem na jezioro, sauna sucha, sauna mokra, jacuzzi).

Atrakcje w strefie basenowej dla uczestników szkolenia darmowe, pozostałe zgodnie z cennikiem „Olandii”

Koszt uczestnictwa

Całkowity koszt szkolenia (obejmuje koszty organizacyjne, koszty wyżywienia, noclegu* i udziału w biesiadzie grillowej)

 • 790,00 zł członkowie SRMWW
 • 1150,00 zł pozostałe osoby

*zakwaterowanie tylko w pokojach 2-osobowych, możliwość dostawki dla 3. osoby

 Zgłoszenie uczestnictwa:
Zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie do 4 września 2023 r. w formie:

 • wypełnionej karty zgłoszeniowej wysłanej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wypełnionego formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem strony internetowej pl

Wpis na listę uczestników szkolenia nastąpi wyłącznie po dokonaniu wpłaty na numer konta SRMWW 74 1090 1737 0000 0000 7201 1680.

Uwaga:

 • Rezygnacja Uczestnika ze szkolenia wymaga wyłącznie formy pisemnej do 4 września 2023 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Brak pisemnej rezygnacji uczestnika i niewzięcie udziału w szkoleniu powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału – 1150,00 zł.

W przypadku nieobecności uczestnika na szkoleniu nie przysługuje mu zaświadczenie o odbytym szkoleniu, a wpłata za szkolenie nie podlega zwrotowi.